Antalya Teknokent A.Ş ve Astek A.Ş Şirketlerinin Genel Kurullarını Gerçekleştirdik

Üniversitemizin Ar-Ge, inovasyon, girişimcilik, Üniversite Sanayi iş birliği ve ticarileşme konularında dışa açılan kapısı olan Antalya Teknokent ve şirketimiz Antalya Sanayi Teknolojileri Şirketi'nin genel kurul toplantıları Akdeniz Üniversitesi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Farklı sektörlerde yer alan ortakların bulunduğu genel kurulda şirketlerin durumları değerlendirildi.

Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcılarımızdan Prof. Dr. Mehmet ALTUNKAYA ve Prof. Dr. Erol GÜRPINAR'ın katılım gösterdiği ve Prof. Dr. Mehmet ALTUNAYA'nın başkanlık ettiği genel kurul toplantılarında Antalya Teknokent Genel Müdürü İbrahim YAVUZ, şirket sunumlarını gerçekleştirdi.

İbrahim YAVUZ, Antalya Sanayi Teknolojileri Şirketi'nin Antalya Teknokent Yönetici ve İşletişi A.Ş. bünyesinde yer alan, tedarikçi firmalarının yeni pazar ve alternatif finansman kaynaklarını geliştirmek üzere çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Aynı zamanda Astek şirketinin iş modelinden, ulusal ve küresel yatırımcıların, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve üniversite akademisyenlerinin faydalanabileceğinden söz etti.

Antalya Teknokent Genel Müdürü İbrahim YAVUZ, Antalya Teknokent şirketinin sunumunda, Batı Akdeniz Teknokenti Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin ekonomik gücünden, bölgedeki firmaların Ar-Ge projeleri ve patenlerinden, farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahsetti. Teknoloji Geliştirme Bölgesi Antalya Teknokent bünyesinde yer alan Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi'nin ve Prototip Atölyesi'nin faaliyetlerinden söz ederek öğrenciler ve akademisyenler için projelerini ve faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri önemli merkezler olduğunu belirtti.

Antalya Teknokent'in aynı zamanda diğer Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ile iş birlikleri gerçekleştirip Batı Akdeniz Teknokenti Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin her geçen büyüyerek başarılı çalışmalara imza attığını sözlerine ekledi.

YAVUZ, Antalya Teknokent, Bölgenin sahip olduğu coğrafi ve ekonomik özelliklerini Ar-Ge ve inovasyon potansiyelini, girişimcilik ve akademik ekosistemini, geliştirerek ülkemizin gelecek hedeflerine hizmet ettiğini vurguladı.