Antalya Teknokent CAP Programında

Antalya Teknokent Genel Müdürü İbrahim YAVUZ, dünya çapında 2.'lik ödülü kazanan uluslararası hızlandırma programı olan CAP Programı' na (CYBERPARK, ACCELERATOR PROGRAM) ANTALYA TEKNOKENT ve BİLKENT CYBERPARK iş birliği ile bu yıl Antalya Teknokent firmalarını da dahil ederek programda yer aldılar.

Firmalar Türkiye'de gerçekleştirilen eğitim programının ardından, ABD San Francisco'da programa katıldılar. Programda birebir mentörlük yalın girişimcilik metedolojisi, pazarlama, finans, sunum teknikleri ile ilgili çeşitli eğitimler, yatırımcılar potonsiyel müşteriler ve mentörlere erişim, dünyanın önde gelen teknoloji şirketleriyle (instagram, uber, dropbox, sales forch) bir araya gelerek süreçler hakkında bilgi edinme hakkı elde ettiler.

CAP 2019 Amerika Programında Antalya Teknokent Genel Müdürü İbrahim YAVUZ ve Teknokent firmaları birçok görüşme ve toplantıya katıldı. Los Angeles Ticaret Ataşesi Mehmet Çetik San Francisco girişimcilik ekosistemi ile yatırım süreçleri hakkında bilgilendirme gerçekleştirdi. Stanford Üniversitesi'nde inovasyon ve girişimcilik alanında tanınmış Dr. Burton LEE ile CAP ekibi bir araya geldi. Katılımcılar girişimcilik ekosistemi ve küresel inovasyon stratejileri hakkında görüşmede bulundular. Programın farklı gününde ise CAP 2019 programında firmalarımızın da yer aldığı dijital pazarlama süreçleri ile ilgili eğitim ve toplantıları Silikon Vadisi'nde bulunan başarılı girişimciler ile gerçekleştirdiler.

CAP 2019 ekibi aynı zamanda Silikon Vadisini ziyaret ederek dünyanın önde gelen şirketleri ile görüşme gerçekleştirdiler. Şirketlerde yer alan girişimciler ve yatırımcılar ile birebir tanışma fırsatı bularak girişimcilik ve inovasyon konusunda verimli toplantılar düzenlediler. ANTALYA TEKNOKENT ve BİLKENT CYBERPARK tarafından gerçekleşen CAP 2019 programında firmalar Silikon Vadisi'nde yer alan şirketler ile güçlü iş birliklerine adım attılar.

9 Haziranda başlayıp 20 Haziranda biten CAP 2019 Programında birçok konuda istişarede bulunan katılımcılar gerçekleştirdikleri toplantı ve görüşmeler ile verimli bir program geçirdiler.