ANTALYA TEKNOKENT ITB BERLİN FUARI'NDA

Türkiye'nin En İyi Gelişme Gösteren Teknokenti Antalya Teknokent, 2017 yılında başlamış olduğu gelişim atağına bünyesindeki Ar-Ge firmaları ile birlikte devam ediyor. Antalya Teknokent; 6-10 Mart 2019 tarihleri arasında ülkemizin “TRAVEL TECHNOLOGY” sektöründe öncü olarak faaliyet gösteren Ar-Ge firmaları ile birlikte Almanya' nın Berlin şehrinde düzenlenen dünyanın en önemli turizm fuarı ITB BERLİN' e çıkartma yaptı.

6-10 Mart tarihleri arasında düzenlenen ITB'de bu yıl aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 181 ülkeden 10 bin katılımcı yer aldı ve toplamda 180 bin ziyaretçi ağırlandı. 53'üncü kez kapılarını açan fuarda yenilikçi olarak seyahat ve teknolojik yenilikleri bir araya getiren ürünler, seyahat teknolojilerinde öncü ürünlerin tanıtımı yapıldı. Fuarda; sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik uygulamaları, gidilecek şehirlere veya kalınacak otellere seyahat öncesinde göz atma imkanı tanıyan seyahat teknolojileri ve elektronik turizm gibi alanları ilgi çekti.

ITB'ye Türkiye'den 100'ün üzerinde otel, tur operatörü, seyahat acentesi ile turizm alanında faaliyet gösteren dernek ve kuruluşlar katılmış olup, ilk kez bir Teknokent ITB' de katılımcı olarak yer aldı. Antalya Teknokent Genel Müdürü İbrahim YAVUZ, TTO & Proje Koordinatörü Songül DEMİRTAŞ, Proje Uzman Yardımcısı İbrahim YILDIRIM' ın katıldığı fuarda, Antalya Teknokent içinde faaliyet gösteren San Bilgisayar, Hotech Yazılım, Talya Bilişim, Kod Yazılım Ant-Bim adlı firmalardan 27 kişi de eşlik etti. Antalya Teknokent; Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı işbirliği ve Antalya Valiliği desteği ile Hol 3.2' de(Türkiye Holü' nde), Hem de 6.1(Teknoloji Holü)' nde yer aldı. Antalya Teknokent ana katılımcı olmak üzere alt katılımcıları ile birlikte toplamda 59 m2 stand alanda; Otel Yönetim Sistemi, Online Rezervasyon Sistemleri, Seyahat Portal Yönetimi, Müşteri ERP ve CRM Programları, Tur Operatör Yazılımı, Acenta Yazılımı ürünleri sergilendi. 5 gün boyunca 200' e yakın B2B görüşmesi yapan firmalarımız, ihraç potansiyeli taşıyan yerli yazılımlarını tanıtarak verimli bir fuar geçirdiler.

Antalya Teknokent içinde faaliyet gösteren firmalardan oluşan ticari heyetin katılacağı fuarda ayrıca Antalya Teknokent' in 2014 yılından beri 60 ülkeden 3000 proje ortağı ile yürütmekte olduğu Avrupa İşletmeler Ağı Projesi kapsamında da çalışmalar gerçekleştirildi. ITB Berlin fuar alanı içerisinde yer alan 12. Holde 40 ülkeden katılan toplam 306 katılımcı B2B görüşme gerçekleştirdi. Antalya Teknokent firmaları dış ticaret potansiyellerini artırmak, yeni pazarlar ile buluşmak, ticari ve teknoloji iş birlikleri geliştirmek için 15 B2B görüşmesi gerçekleştirdi.