Gelenekseli modernleştirerek günümüze aktarmayı vizyon edinen Mimarge, Y. Mimar İbrahim BAKIR tarafından 2008 yılında Konya Teknokent bünyesinde kuruldu. Şu anda Antalya Teknokent bünyesindeki ofisinde çalışmalarına devam etmektedir. Mimarge, mimarlık ve inşaat sektöründe profesyonel kadrosuyla hizmet vermeye devam ediyor.

Büyük ölçekli tasarım, projelendirme ve uygulama hizmetlerini bir bütünlük içinde çözümleyen Mimarge, kuruluşundan bu yana yaratıcı, araştırma odaklı ve çağın ihtiyaçlarını karşılayacak uygulama deneyimleri üzerinde çalışıyor. Toplu konuttan ticari yapılara, büyük ölçekli kentsel tasarım projelerinden dini yapılara dek çok yönlü tecrübesiyle, bir çok farklı projeye imza atıyor.

Bugünün ve yarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek, sürdürülebilir ve kalıcı, yüksek standartlara sahip, estetik değerleri yüksek yapılar üretmeyi ilke edinen Mimarge, insan ile yaşayan ve gerektiğinde onun ihtiyaçlarına göre değişebilen, sürdürülebilir mekânlar kurgulama bilinciyle tasarımlarına yön veriyor.