Genel Müdür

Dr. İbrahim YAVUZ
Genel Müdür

Dr. İbrahim Yavuz, Batı Akdeniz Teknokenti Teknoloji Geliştirme Bölgesi Antalya Teknokent'te 26.08.2016 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamış ve 12.02.2018 tarihinde Antalya Teknokent Genel Müdürü olarak atanmıştır.

Dr. İbrahim Yavuz birçok Ar-Ge projesinde görev almış, özel şirketlere ve kurumlara danışmanlık yapmıştır. 2011 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı "Teknogirişim Sermayesi Desteği" kapsamında hibe ödülü almış olan projede Ar-Ge mühendisi olarak çalışmıştır. 2012 yılında ise "Fonksiyonel bir gıda olarak propolisin toz ekstrakt halinde elde edilmesi" iş fikri ile Teknogirişim Desteği hibe ödülü alarak Ar-Ge projesini Akdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent'te kurmuş olduğu "Yavuzbal Apiterapi" şirketiyle başarılı bir şekilde yürütmüştür.

Dr. İbrahim YAVUZ, Tarım, Hayvancılık, Gıda, Organik Arıcılık ve Biyoteknoloji Ar-Ge projeleri üzerine Ar-Ge çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca, Akdeniz Üniversitesinde akademisyen olan Yavuz Mühendislik Fakültesinde Akademik çalışmalarını ve Ar-Ge çalışmalarını devam ettirmektedir. Çalışma alanı ile ilgili yurt içi ve yurt dışı birçok eğitime ve çalışmaya katılan Yavuz'un Projeleri üzerine ulusal ve uluslararası alanda yayın ve makaleleri bulunmaktadır.

Türkiye'nin desteklenen ilk genç girişimcilerinden olan Yavuz birçok mentörlük eğitimi ve programına dahil olmuştur. Halen birçok girişimcilik eğitim ve yarışmalarının eğitimcisi ve jüri üyeliği görevlerinde bulunmaktadır. Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkan İnovatif ürünleri üzerine patent ve marketing çalışmalarını da sürdüren Dr. İbrahim Yavuz; Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Kent konseyi ve benzer birçok sivil toplum kuruluşu ve odanın yönetim kurulu ve komisyonlarında aktif olarak görev yapmaktadır.