BIOMORTIS Biyoteknik ve Biyolojik Tarım Sanayi Ticaret Limited Şirketi 2023 yılında kurulmuş; tarımda entegre mücadele kapsamında biyolojik ve biyoteknik mücadele ile ilgili çalışan bir yerli üretim firmasıdır. Şirket ana merkezimiz Antalya Teknokent'te bulunup üretim tesisimiz Hacıaliler / Aksu mevkiindedir.

BIOMORTIS olarak gerek örtüaltı gerekse açık alanda sebze, meyve ve süs bitkilerindeki zararlılarla, faydalı böcek kullanmak suretiyle mücadele etmekteyiz. Ürün yelpazemiz şu an için 18 adet predatör, parazitoid ve avcı akardan oluşmaktadır. Aynı zamanda bir Ar-Ge firması da olan BIOMORTIS ürün gamına yeni avcıları eklemek için devam etmektedir.

Zararlı popülasyonu yönetimi esas olan biyolojik mücadelede kullanılan faydalı böcekler doğal yırtıcı içgüdülerini kullanarak hem çevreyi gereksiz kimyasal kullanımına karşı korur hem de hedef olmayan türler üzerindeki olumsuz etkiyi en aza indirgeyerek zararlı popülasyonlarını etkili bir şekilde yönetebilmektedir. Böylelikle faydalı böceklerle biyolojik kontrolün sağlanması sadece sürdürülebilir tarım uygulamalarına katkıda bulunmakla kalmaz aynı zamanda kimyasal mücadeledeki kalıntı sorununun önüne geçerek biyoçeşitlilik ve ekosistem istikrarını da destekler. Bu sürdürülebilir yaklaşım, zararlı popülasyonlarını kontrol altında tutmak için avcı (faydalı) böceklerin doğal davranışlarına ve sonuçta kimyasal ilaçlara olan ihtiyacı azaltır.

Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi