OSTERRAS TARIM VETERİNERLİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, Teknoloji ve AR-GE şirketidir. 2014 yılında çalışmalarına başlamış 2015 yılında çalışmalarını resmi hüviyete kavuşturmuştur. Özel Sektör Araştırmacı Kuruluşu olan firma, tohumculuk alanında tarla ve sebze bitkileri gruplarında ARGE çalışmaları yapmaktadır. Alanında uzman personelleri ile yüksek kalitede, verimli, hastalıklara dayanıklı ve yüksek adaptasyon yeteneğine sahip bitki hatlarıyla ıslah çalışmalarına odaklanmakta olup en gelişmiş Islah ve Ar-Ge yöntemlerini kullanmaktadır.

Islah çalışmaları devam eden endüstri bitkilerinden Mısır; yağlı tohum bitkilerinden Ayçiçeği, Kanola, Aspir ve Keten türlerinin ıslah çalışmaları hızla devam ederken farklı bölgelerde adaptasyon, bölge verimi, yağ miktarı ve hastalık denemeleri kurularak potansiyeli yüksek çeşitlere tescil alınmaktadır. Sebzede ise Domates, Hıyar ve Biber türlerinde geniş bir gen havuzumuz mevcuttur.

AR-GE çalışmalarımız Antalya koşullarında farklı rakım ve lokasyonlarda yapılmaktadır. Tohumların tescile esas denemeleri ve pazarlamaya yönelik deneme çalışmaları yurt içinde Akdeniz, Ege, Marmara ve İç Anadolu bölgelerinde yapılmaktadır. Yurt dışında hedef pazarlarda denemeler kurularak bölgeye uygun çeşitler belirlenmektedir.

Müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensipleriyle birlikte başta kuraklık olmak üzere değişen iklim şartlarına uyumlu ve rekabet gücü yüksek tohum ıslah çalışmaları, avantajlı fiyat politikası, kuraklıktan en az etkilenecek teknolojik tohum uygulamaları, her zaman ulaşabileceği teknik destek ekibiyle üreticinin ve tüketicinin kazanmasını sağlamayı hedeflemektedir.

OSTERRAS olarak daima mükemmeliyeti hedefliyor, ilk günden itibaren tohumu toprakla buluşturan amatör ruhumuzu, azim ve şevkle ürüne dönüştüren profesyonel çalışma prensiplerimizle yoğuruyoruz. Firmamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve alâkanızdan dolayı teşekkür ediyoruz.

Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi