Şirketimiz 2019 Mart ayında LENADENT Teknoloji adıyla KOSGEB desteği ile kurulmuştur. LENADENT yeni kurulmuş bir firma olarak çalışmalarına diş hekimliğinde kullanılan cihazlarla başlamıştır. Firmamızın kurucusu ve genel müdürü, Diş Hekimi Muhammed Almış'tır. Şirketimizin kuruluş amacı, mühendislik kapsamı içerisinde, proje yapmak, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunmaktır. Bu kapsamda , her türlü tıbbi cihaz ve malzemenin , yazılımlarını , elektronik işlerini , satış, imalat, ithalat ve ihracatını yapmak ve bu kapsamda servis ve bakım hizmetlerinin verilmesini amaçlamaktadır.

Kuruluşundan sonra 1 yıl , üretilecek cihazlar için ARGE çalışmaları yapılmıştır. İlk olarak argesi yapılan cihaz, diş hekimliğinde kullanılacak olan "Dental Otomatik Anestezi Cihazı" olmuştur. 2020'de bu cihazın üretimi için gerekli işlemlere başlanmıştır. Gerekli denetimlerden ve testlerden de başarı ile geçerek, cihazın üretimi gerçekleşmiştir. Daha sonra “Üniteye Monte Anestezi Cihazı” ile yeni bir ürün geliştirerek bu alanın ilklerinden olan üniteye monte anestezi cihazı için araştırma ve geliştirme çalışmalarına başlamıştır.

Bu süreçte diş hekimlerinin sıklıkla kullandıkları bir başka cihaz olan ve yerli pazarda üretimi bulunmayan dental polimerizasyon cihazı için araştırmalar yapılmış olup, mevcut pazarda bulunan cihazların dezavantajları üzerinde durularak bu dezavantajların ortadan kaldırıldığı daha kapsamlı bir polimerizasyon cihazının yerli olarak tasarlanarak üretilmesi hedeflenmiş ve bu kapsamda mevcut yürürlükte olan projemiz “Dental Led Işıklı Polimerizasyon Cihazı” için üretim çalışmalarına başlanmıştır. Bu cihazda, diş hekimliğindeki dental dolgu tedavilerinde kullanılması hedeflenen bir cihazdır.

Üretilen ürünlerin hepsi tıbbi cihaz kategorisinde olduğu için kalite standartları çerçevesinde, tıbbi cihaz standartlarına uygun olarak ve gerekli denetimlere tabi olarak piyasaya sürülmektedir.

AR-GE 2 Binası